This is the Tagline, edited under "Misc Content"

Sample Left Feature Box

Build feature boxes to go in your left column in Feature Content / Standard in your Site Manager.

56% от ИТ лидерите в България се съмняват, че тяхната цифрова инфраструктура е готова да посрещне нуждите на желаната AI технология

Проучване показва, че въпреки че 61% от компаниите в страната търсят предимствата на AI, изграждането на инфраструктурата, която да го поддържа, остава приоритет

Jun 14, 2023

София – 14 юни 2023 г. – Повече от четирима от 10 анкетирани ИТ лидери в световен мащаб (42%) и 56% от колегите им в България смятат, че съществуващата им ИТ инфраструктура не е напълно подготвена за изискванията на технологията за изкуствен интелект (AI), въпреки широкото ѝ приложение в индустриите. Това показва тазгодишното проучване на глобалните технологични тенденции на Equinix - Equinix 2023 Global Tech Trends Survey. Проучването, което изследва отговорите на ИТ лидерите за напредъка на AI в техните организации, идва след година на значителни пробиви в сферата, които доведоха до бързо внедряване на технологията в приложения както в секторите бизнес-към-бизнес, така и бизнес-краен потребител.

„Технологичните лидери в световен мащаб ускоряват интегрирането на AI в техните организации. Изкуственият интелект все повече се превръща в критично важен фактор, даващ възможност за интелигентни и автономни системи, които захранват съвременния бизнес. Тези, които не успеят максимално да се възползват от него, могат да изостанат,“ каза Каладхар Воруганти, старши технолог в Equinix.

Проучването потвърждава, че навлизането на AI нараства във всички сектори, като 85% от анкетираните 2 900 професионалисти, вземащи решения в областта на ИТ по целия свят, и 61% от тези в България, искат да се възползват от предимствата на AI и вече използват или планират да го използват в множество ключови функции. Най-вероятно е организациите да използват AI или планират да го направят в ИТ операциите (85%), следвани от киберсигурността (81%) и клиентското изживяване (79%). В България топ 3 на функциите, в които да се приложи AI, се заема от ИТ операциите (61%), киберсигурността (57%) и електронната търговия (56%).

„Успешното разработване на точни AI модели зависи от защитен и високоскоростен достъп както до вътрешни, така и до външни източници на данни, които могат да бъдат разпръснати в множество облаци и посредници, обменящи данни“, добави Воруганти. „Например, когато организациите се впускат в създаването на свои собствени частни генеративни AI решения, те може да искат да обработват своите поверителни данни на частно и сигурно място с високоскоростен достъп до външни източници на данни и AI модели. Освен това навлизаме в епоха, в която повече данни се генерират в периферията (edge). Следователно обработката на AI трябва да се случва там с оглед на производителност, поверителност и оптимизиране на разходи. За да задоволят горепосочените изисквания, техническите лидери могат да внедрят хибридни решения, при които обучението на AI модели и изводите на модела могат да се извършват на различни места. В крайна сметка, за да създадат мащабируеми AI решения, организациите трябва да преценят дали техните ИТ инфраструктури могат да поемат необходимият обем на данни, споделяне, съхранение и обработка на масивни и разнообразни набори от данни, като същевременно имат предвид устойчивостта.

Що се отнася до комплексните стратегии за AI, Енгъс Тран, главен изпълнителен директор и съосновател на harrison.ai, отбеляза: „Защитеният хостинг на нашите изчислителни платформи и платформи за съхранение на данни е най-големият ни технически приоритет, докато изграждаме AI решения за клиницисти по целия свят. Разчитаме на изключително бърза и директна връзка, която да осигури на хибридни облачни модели възможност за преместване на извънредно големи набори от данни, върху които упражняваме и разработваме нашите AI решения. Тази цифрова инфраструктура ни позволява да се справяме с по-големи проблеми в здравеопазването – от решения за образна диагностика до нови AI решения за здравеопазване, изискващи повече данни и обработка – помагайки да подобрим стандарта на глобалното здравеопазване и да постигнем нашата визия за въздействие върху един милион живота на ден.“

ИТ лидерите в EMEA изпитват най-голяма несигурност във връзка със способността на тяхната инфраструктура да посрещне нуждите на AI (49%), в сравнение с лидерите в Азиатско-Тихоокеанския регион (44%) и Северна и Южна Америка (32%).

В допълнение към обновяването на дигиталната инфраструктура, проучването също така подчертава необходимостта от образование и сътрудничество, за да се даде възможност на ИТ екипите да оптимизират внедряването на тази инфраструктура, като 37% от тези, които развиват своите ИТ екипи, търсят опит в областта на AI и машинното обучение.

Пълния доклад можете да намерите тук.

За проучването:
Независимото проучване, поръчано от Equinix, анкетира повече от 2 900 души, вземащи решения в областта на ИТ в различни организации в Америка (Бразилия, Канада, Колумбия, Чили, Мексико, САЩ), Азиатско-Тихоокеанския регион (Австралия, Хонконг, Индия, Япония, Сингапур, Южна Корея) и EMEA (България, Финландия, Франция, Германия, Ирландия, Италия, Нидерландия, Нигерия, Полша, Португалия, Южна Африка, Испания, Швеция, Швейцария, Турция, ОАЕ, Обединеното кралство). Респондентите са избрани за участие от онлайн панела на Dynata. Анкетата е проведена онлайн между 20 март 2023 г. и 07 април 2023 г.

За Equinix
Equinix (Nasdaq: EQIX) е световната компания за дигитална инфраструктура. Дигиталните лидери  използват доверената платформа на Equinix, за да съберат на едно място и взаимосвържат основна инфраструктура със софтуерна скорост. Equinix предоставя на организациите достъп до всички ключови локации, партньори и възможности, за да скалира гъвкаво, да ускори стартирането на своите дигитални услуги, да предоставя опит от световна класа и да увеличава своята стойност, като същевременно подкрепя целите, свързани с устойчивостта.

Изявления, насочени към бъдещето
Това прессъобщение съдържа изявления, насочени към бъдещето и включващи рискове и несигурност. Действителните резултати може да се различават съществено от очакванията, които се обсъждат в подобни изявления, насочени към бъдещето. Факторите, които могат да причинят такива разлики, включват, но не се ограничават до рискове за нашия бизнес и оперативни резултати, свързани с настоящата инфлационна среда; настоящата инфлационна среда; колебанията на валутните курсове; увеличените разходи за доставка на електроенергия и общата нестабилност на световния енергиен пазар; предизвикателствата, свързани с придобиването, експлоатацията и изграждането на IBX и xScale  центрове за данни и разработването и предоставянето на продуктите и решенията на Equinix; непредвидени разходи или трудности, свързани с интегрирането на дружества, които са придобити или предстои да бъдат придобити от Equinix; неполучаване на значителни приходи от клиенти в наскоро изградени или придобити центрове за данни; неизпълнение на планове за финансиране, които се предвиждат спорадично; конкуренция от страна на съществуващи и нови конкуренти; способността за генериране на достатъчен паричен поток или по друг начин да се получат средства за погасяване на нови или съществуващи неизплатени дългове; загубата или спада в бизнеса от нашите ключови клиенти; рискове, свързани с данъчното ни облагане като инвестиционен тръст за недвижими имоти (REIT) и други рискове, описвани в заявленията на Equinix до Комисията по ценните книжа и борсите (Securities and Exchange Commission). По-специално, вижте последните  и предстоящите тримесечни и годишни доклади на Equinix, подадени в Комисията по ценни книжа и фондови борси, копия от които са на разположение при поискване от Equinix. Equinix не поема никакво задължение да актуализира информацията, съдържаща се в това прессъобщение.

Media Contacts

Equinix Media Relations
press@equinix.com

Equinix Investor Relations
invest@equinix.com